Brave Digital
Rehti ja reilu savolainen


Braven tarina

Brave Digital on majakkasi digitaalisessa maailmassa. Näytämme tietä uusiin mahdollisuuksiin hallita, mitata ja kehittää liiketoimintaasi.

Tehtävämme on luoda liiketoiminnastasi mitattavaa menestystä. Tarjoamme sekä näkemyksen että keinot sisäisten prosessien, asiakaskokemuksen ja markkinoinnin tulokselliseen digitaaliseen kehitykseen. Teemme sen toimimalla rohkeana suunnannäyttäjänä alati muuttuvassa maailmassa sekä luottamalla avoimuuden voimaan hinnoittelussa, tuloksissa, työtavoissa, sopimuksissa ja teknisissä ratkaisuissa.

Siten rakennamme avoimempaa, läpinäkyvämpää ja ymmärrettävämpää digitaalista maailmaa.


Arvomme:

  • Perusarvot: rehellisyys, rohkeus ja avoimuus.
  • Tavoittelemme yhteistä etua, emme vain omaa.
  • Pyrimme auttamaan asiakkaitamme aina mahdollisimman hyvin.

Näin toimimme:

  • Mahdollisuuksien mukaan toteutettu avoimella lähdekoodilla.
  • Ei meihin sitovia sopimuksia.
  • Synnyttämämme lisäarvo on täysin asiakkaan omaisuutta.
  • Me menestymme jos asiakkaamme menestyvät.

Brave - ammattilaiset

Jukka Leino
CEO, Partner

+358 10 3211906 
jukka.leino@oddy.fi

Pasi Lappalainen
CDO, Partner

+358 10 3211901
pasi.lappalainen@oddy.fi

Jenna Leino
Sales Partner

+358 40 686 5540
jenna.leino@oddy.fi

Laura Nevasalo
Client Manager

+358 10 3211905
laura.nevasalo@oddy.fi

Jukka Vattukallio
Digital Specialist

+358 50 330 3051
jukka.vattukallio@oddy.fi

Tiia Räikkönen
Communication Strategist

+358 50 501 7710
tiia.raikkonen@oddy.fi

Christa Nousiainen
Customer Service Specialist

+358 10 3211900 
christa.nousiainen@oddy.fi

Timo Nevalainen
Service Manager

+358 10 3211908
timo.nevalainen@oddy.fi

Petri Kuusela
Business Analyst

+358 50 468 6334
petri.kuusela@oddy.fi

Katariina Puumalainen
Media Manager

+358 50 505 8623
katariina.puumalainen@oddy.fi

Janne Vidgren
Media Manager

+358 10 3211907 
janne.vidgren@oddy.fi

Teemu Leskinen
Media Manager

+358 10 3211 909
teemu.leskinen@oddy.fi

Markku Toppinen
Senior Web Developer

+358 10 3211904
markku.toppinen@oddy.fi

Anssi Kuronen
Web Developer

+358 50 468 6334
anssi.kuronen@oddy.fi

Joni Miromäki
Web Developer

+358 50 339 8385
joni.miromaki@oddy.fi

Jyrki Sepponen
Senior Software Developer

+358 50 501 9037
jyrki.sepponen@oddy.fi

Leevi Savolainen
Software Engineer

+358 50 4686334
leevi.savolainen@oddy.fi

Marko Sarala
Software Engineer

+358 50 339 8385
marko.sarala@oddy.fi

Markus Lehtonen
Software Engineer

+358 50 468 6334
markus.lehtonen@oddy.fi

Roni Laaksoviita
Software Engineer

+358 50 468 6334
roni.laaksoviita@oddy.fi

Toni Rönkkö
Software Engineer

+358 50 339 8385
toni.ronkko@oddy.fi

Sami Kettunen
Senior front developer


sami.kettunen@oddy.fi

Kari-Matti Pentikäinen
Information Technology Trainee

+358 44 5232 543
kari-matti.pentikainen@oddy.fi

Teemu Lantta
UI Engineer

+358 10 3211903
teemu.lantta@oddy.fi

niemi.png